o nas

O NAS

Artyz to nowoczesna szkoła, która wychodzi poza schematy i stereotypy w nauczaniu. Jej nadrzędnym celem jest kształcenie muzyczne na możliwie najwyższym poziomie w sprzyjających i komfortowych warunkach. Aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów stawiamy na jakość, pasję i entuzjazm w nauczaniu.

SALE DYDAKTYCZNE

Szkoła posiada 19 sal dydaktycznych o łącznej powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych. W każdej sali znajduje się pianino lub fortepian, które na bieżąco poddawane są konserwacji i strojeniu, pulpit, regulowane krzesło, podstawek pod nogi dla najmłodszych uczniów, lustra, biurko i regał na pomoce dydaktyczne. Sale są wyposażone w profesjonalne wygłuszenia dla zminimalizowania pogłosu podczas gry lub śpiewu.  Pomieszczenia są jasne i przejrzyste, a panująca w nich atmosfera sprzyja nauce.

CO NAS WYRÓŻNIA?

 • Artyz to szkoła nieprzeciętna, wszechstronnie ucząca muzyki, jej wykonawstwa, ale także umiejętności odbioru i interpretacji.
 • Szkoła w której drzwi otwarte są dla każdej osoby pragnącej czerpać radość z muzyki bez względu na wiek. Nasi najmłodsi uczniowie mają zaledwie 1,5 roku (rytmika), a bardziej dojrzali rozwijają swoje pasje będąc już na emeryturze.
 • Jesteśmy szkołą z przejrzystymi zasadami
 • Młoda, charyzmatyczna kadra sprawia, że mamy wiele energii do działania.
 • Stawiamy na indywidualizm w nauczaniu z zachowaniem możliwie najwyższego poziomu edukacji każdego ucznia.
 • Szkołę niewątpliwie wyróżnia wysoki wskaźnik zadowolenia klientów. Jest to wynik indywidualnego podejścia nauczycieli do uczniów, ich pasji i miłości do przekazywania wiedzy.

INSTRUMENTY

Każdego roku instrumenty poddawane są przeglądowi technicznemu. W 3 salach pianiści mają możliwość gry na fortepianach znanych światowych marek w pozostałych salach dysponujemy pianinami. Dla swoich uczniów i lepszego komfortu nauki szkoła wynajmuje instrumenty do domu. Posiadamy skrzypce, gitary (każdy rozmiar), saksofony, flety poprzeczne i pianina.

ZAŁOŻYCIELE

Założycielami szkoły są zawodowi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Pianistka i pedagog – Marta Gargała, sprawuje pieczę nad stroną merytoryczną szkoły i jest autorem książki do nauki gry dla przedszkolaków “Bajgranie na fortepianie”, która jest realizowana wyłącznie w szkole Artyz. Śpiewak z wykształcenia, a przedsiębiorca z pasji – Marcin Gargała jest osobą koordynującą całością i pełni niezastąpioną rolę w życiu szkoły. Właściciele są stałym kontakcie z klientami szkoły, starają się im pomóc i wsłuchać w potrzeby i sugestie.

KADRA

Właściciele zapraszają do współpracy osoby pełne energii, entuzjazmu i chęci do przekazywania wiedzy. Są to młodzi absolwenci i studenci kierunków muzycznych, czynni muzycy i pasjonaci swojej dziedziny. Nasi nauczyciele są szczegółowo szkoleni i pozostają w ścisłej współpracy z właścicielami, aby edukacja w szkole była wyłącznie przyjemnością. Kadra darzy się dużą sympatią i w razie konieczności chętnie przekazuje swojego podopiecznego innemu spośród 40 nauczycieli szkoły.

PROGRAM NAUCZANIA

W Szkole Muzyki Artyz nauczyciele dostosowują program nauczania zgodnie z zainteresowaniami i predyspozycjami muzycznymi ucznia tak, aby każdy mógł w pełni rozwinąć swój talent, a muzykowanie sprawiało  mu radość. Uczymy budując silne fundamenty muzyczne, aby kształcenie w szkole przynosiło oczekiwane rezultaty.

ABRSM

ABRSM, czyli The Associated Board of the Royal Schools of Music (Rada Brytyjskich Królewskich Szkół Muzycznych). Jest to znana na całym świecie organizacja muzyczna, która co roku przeprowadza ponad 100 tysięcy egzaminów. Uzyskanie certyfikatu na poziomie 5 jest tożsame z ukończeniem państwowej szkoły muzycznej I stopnia, a na 8 poziomie z ukończeniem szkoły II stopnia. Certyfikat ten jest rozpoznawalny w większości krajów świata. Szkoła Artyz jest jedną z czterech placówek w Polsce, w której przebiegają egzaminy ABRSM i może się pochwalić najlepszym wynikiem ocen uczniów w Polsce.

ZAPLECZE DYDAKTYCZNE

Aby lekcje przebiegały jak najsprawniej nasze zaplecze dydaktyczne jest wciąż udoskonalane i zaopatrywane w coraz nowsze publikacje nutowe (zwłaszcza wydania ABRSM).  W szkole do dyspozycji uczniów oprócz instrumentów posiadamy szereg sprzętu do nauki śpiewu, lekcji gry na perkusji i perkusjonaliach oraz niezbędnych akcesoriów dla dzieci uczęszczających na zajęcia rytmiczne.

NASZE PROJEKTY

 • Nasi podopieczni jako soliści chętnie uczestniczą w występach zewnętrznych, które organizujemy w salach koncertowych Szczecina. Każdy uczeń może wówczas skonfrontować swoje umiejętności z tremą co niezwykle pozytywnie wpływa na cały proces kształcenia. 
 • Dla chętnych uczniów szkoła organizuje wewnętrzne konkursy sekcyjnemające na celu wzajemne stymulowanie się do ćwiczenia i które pomagają zintegrować społeczność szkolną.
 • Nauczyciele szkoły są zaangażowani w projekt teatralno-muzyczny “Bajgranie” isą autorami scenariuszów do przedstawień muzycznych dla dzieci.
 • Przedstawienia te są oparte o autorski podręcznik do nauki gry na fortepianiedla przedszkolaków od 4 lat “Bajgranie na fortepianie”

TROCHĘ HISTORII

 • Szkoła Muzyki Artyz została założona w 2010 roku przez małżeństwo muzyków Martę i Marcina Gargała. Pierwsza placówka mieściła się na Gumieńcach przy ul. św. Kingi w Szczecinie, w której odbywały się zajęcia muzyczne, plastyczne i teatralne. W 2012 roku szkoła przeniosła swoją siedzibę na ul. Felczaka, gdzie zawęziła swoją działalność wyłączenie do zajęć muzycznych. Od września 2016 roku Artyz prowadzi zajęcia przy ul. Mieszka I-go 62. Każdego roku szkoła powiększała grono nauczycieli i uczniów oraz poszerzała swoją ofertę. W 2013 roku Szkoła Artyz została zaproszona do współpracy przez polskiego przedstawiciela Rady Brytyjskich Królewskich Szkół Muzycznych The Associated Board of the Royal Schools of Music. Od tego czasu szkoła realizuje program nauczania przygotowujący każdego roku uczniów do międzynarodowych egzaminów muzycznych opatrzonych brytyjskim certyfikatem.