Nauka gry na flecie szczecin

NAUKA GRY NA FLECIE

Flet poprzeczny to wszechstronny instrument dający możliwości gry muzyki klasycznej jak i popularnej. Często wykorzystywany jest w muzyce filmowej oraz bajkowej.  Flet charakteryzuje się pięknym, ciepłym brzmieniem, jest niewielkich rozmiarów co jest jego dużym atutem.  Daje mnóstwo przyjemności z gry i nie wymaga użycia siły. Ze względu na szerokie możliwości techniczne, jak i wyrazowe znajduje wszechstronne zastosowanie w muzyce solowej, kameralnej, symfonicznej oraz rozrywkowej. Do nauki gry zapraszamy dzieci które maja już stałe zęby. Uzębienie jest niezbędne do prawidłowego zadęcia i stawiania pierwszych muzycznych kroków na instrumencie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

LEKCJE GRY NA FLECIE DZIECI I MŁODZIEŻ

indywidualne

lekcja 30-45 minut

od 8 lat

Nauka gry na flecie w naszej szkole daje wiele korzyści m.in. rozwija wyobraźnię i kreatywność, uczy skupienia, dyscypliny i systematyczności, poprawia pamięć, ułatwia naukę. Podczas muzykowania następuje równoczesne zaangażowanie zmysłu słuchu, wzroku, motoryki, uczuć co pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny (trening dla ciała, uczuć i psychiki). Ponadto zwiększa motywację do nauki i osiągnięć ponadobowiązkowych oraz przyzwyczaja do wystąpień publicznych, daje wiarę w siebie.

Podczas lekcji nauczyciel z zaangażowaniem stara się przekazać i nauczyć najważniejsze zagadnienia niezbędne aby grać na tym instrumencie. Są to m.in. wyrobienie prawidłowej techniki oddechu, zwracanie uwagi na prawidłową postawę ciała, nauka odczytywania nut i pracy z partyturą, zasady efektywnego ćwiczenia i wiele innych. Gra na flecie umożliwia koncertowanie w zespołach instrumentalnych jak i grę solową oraz z towarzyszeniem fortepianu. Na życzenie ucznia istnieje możliwość spotkań z akompaniatorem.

LEKCJE GRY NA FLECIE DOROŚLI

indywidualne

lekcja 45 minut

18+ lat

Flet to instrument na którym z powodzeniem można rozpocząć naukę od podstaw w dorosłym wieku. Daje to dużo radości i pozwala oderwać się od codziennych obowiązków.Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby nauka przebiegała płynnie, a poruszane zagadnienia były całkowicie zrozumiałe. W umiejętny sposób wykorzystują swoją wiedzę w doborze najodpowiedniejszego repertuaru, dzięki czemu entuzjazm do ćwiczeń nie opada i szybko osiągamy dobre rezultaty.

W program nauki gry na flecie stanowiący niezbędne minimum, aby na nim grać wchodzą: prawidłowa postawa podczas gry na instrumencie układ rąk i palców, zasady palcowania technika wydobycia dźwięku technika oddechowa, nauka techniki legato i staccato, oraz rozwijanie umiejętności samodzielnej pracy nad utworem. Te i inne zagadnienia realizujemy w tempie które nie obciąża i nie powoduje zniechęcenia do gry. Kompetencje naszych nauczycieli pozwalają na naukę na wyższym poziomie zaawansowania.

NIEPOWTARZALNA SZKOŁA

  • rekrutacja przez cały rok
  • brak ograniczeń wiekowych
  • indywidualne podejście do każdego ucznia
  • nowoczesne standardy nauczania
  • młoda, rzetelna kadra
  • komfortowe warunki do nauki
  • stałe terminy lekcji
  • możliwość odrabiania lekcji
  • darmowa, niezobowiązująca pierwsza lekcja
  • brytyjskie egzaminy muzyczne

NAUCZYCIELE

INSTRUMENTARIUM

Aby nauka przebiegała płynnie naszym klientom umożliwiamy wypożyczenie instrumentu na okres trwania umowy jak i skorzystanie z sali ćwiczeń poza godzinami zajęć.

TERMINY LEKCJI

Stały termin i godzina zajęć ustalane są podczas podpisania umowy. Prowadzimy lekcje 30 minutowe dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz 45 min i 60 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia indywidualne mogą odbywać się każdego dnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od godz 8.00-22.00 oraz w soboty 8.00-15.00 w miarę dyspozycyjności nauczycieli. Siatka zajęć grupowych ustalana jest na początku roku szkolnego.

Dokładamy wszelkich starań, aby rodzeństwo i rodziny, które uczą się w naszej szkole, miały zajęcia równolegle w tym samym czasie u różnych nauczycieli.

CERTYFIKAT ABRSM

Od 2013 roku szkoła umożliwia swoim uczniom przystąpienie do egzaminów muzycznych Associated Board of the Royal Schools of Music (ABRSM). Zdanie egzaminu opatrzone jest certyfikatem muzycznym rozpoznawalnym na całym świecie. Egzaminy odbywają się raz w roku w siedzibie szkoły w wyznaczonym terminie (czerwiec) przez komisję z Londynu. Stamtąd też przylatuje egzaminator przeprowadzający przesłuchanie które odbywa się w towarzystwie tłumacza.

Do egzaminu uczniowie przygotowują się każdego roku. Swoją chęć przystąpienia wspólnie z nauczycielem należy zgłosić do końca września.

CENNIK ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH

Indywidualne lekcje 30 minutowe dedykowane są dzieciom w wieku 4-6 lat.

1 x 30 minut tygodniowo

185 zł miesięcznie

2 x 30 minut tygodniowo

370 zł 350 zł miesięcznie

Indywidualne lekcje 45 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i osób dorosłych.

1 x 45 minut tygodniowo

249 zł miesięcznie

2 x 45 minut tygodniowo

498 zł 469 zł miesięcznie

Możliwe są również lekcje 60 minutowe na specjalne życzenie klienta.

1 x 60 minut tygodniowo

340 zł miesięcznie

2 x 60 minut tygodniowo

680 zł 650 zł miesięcznie

CO MÓWIĄ NASI KLIENCI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje lekcja próbna?

Lekcja próbna jest całkowicie darmowa, trwa 30 minut

Jakie zobowiązania niesie za sobą udział w lekcji próbnej?

Lekcja próbna jest konfrontacją Państwa oczekiwań z naszą ofertą nie noszącą ze sobą żadnych zobowiązań. Po lekcji przedstawimy ofertę i odpowiemy na wszelkie pytania.

Czy muszę mieć swój instrument?

Nie, szkoła posiada flety, które udostępnia na pierwsze zajęcia. Naszym klientom wynajmujemy instrumenty lub pomagamy w zakupie.

Czy dojeżdżacie do domu klienta?

Nie, lekcje odbywają się wyłącznie w szkole. W domu uczniowie praktykują zdobyte w szkole umiejętności. Taki model pracy sprawdza się najbardziej i jest przez nas zalecany.

Czy jest podpisywana umowa, jakie są jej szczegóły?

Proponujemy podpisanie umowy, posiada ona miesięczny okres wypowiedzenia. Szczegóły umowy omawiamy na miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Śpiew

Śpiew

Rytmika

Rytmika

Gitara

Gitara

Teroria

Teroria

Perkusja

Perkusja

Musical

Musical

Skrzypce

Skrzypce

Strojenie pianin

Strojenie pianin

ZGŁOSZENIE NA DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ

Wypełnij zgłoszenie a my skontaktujemy się w najszybciej jak to możliwe aby umówić dogodny termin lekcji próbnej.

Zapisy w naszej szkole trwają przez cały rok.

Twoje imię*

Telefon*

Imię ucznia*

przedział wiekowy ucznia*

wybierz interesujący przedmiot/-y zajęć indywidualnych