Nauka gry na gitarze elektrycznej akustycznej szczecin

NAUKA GRY NA GITARZE ELEKTRYCZNEJ

Gitara elektryczna niezmiennie kojarzona jest z muzyką rozrywkową, zwłaszcza rockową. Dzięki niepowtarzalnej barwie instrument ten spełnia zasadniczą rolę w zespołach muzycznych dając pełnię brzmienia. Podobnie jest w przypadku gitary akustycznej. Różnice pomiędzy gitarą akustyczną, a elektryczną są następujące: gitara akustyczna posiada pudło rezonansowe co oznacza, że nie potrzebujemy do niej wzmacniacza, natomiast żeby usłyszeć pełnie brzmienia gitary elektrycznej wzmacniacz jest niezbędny. Sposób gry na gitarze elektrycznej to głównie kostkowanie, natomiast na akustycznej to zarówno kostkowanie jak i gra palcami. Gra palcami na gitarze elektrycznej również jest możliwa, jednak jest to dużo trudniejsze. Zapraszamy na zajęcia wszystkich chętnych.

LEKCJE GRY NA GITARZE ELEKTRYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

indywidualne

lekcja 45 minut

od 10 lat

Gra na gitarze to wspaniała zabawa połączona z nauką. Uczeń poznaje zagadnienia techniczne niezbędne do prawidłowego ułożenia ręki na gryfie.  Zagadnienia są realizowane poprzez grę z nut lub tabulatur w zależności od wyboru głównego stylu muzyki rozrywkowej, w którym chcemy się kształcić.
Tak jak wszystkie lekcje w szkole, zajęcia prowadzone są w przyjazny, nieobciążający sposób. Ważne jest jednak podkreślenie, że instrument jest cięższy od gitary klasycznej i może powodować dyskomfort w okolicy kręgosłupa, dlatego uczeń powinien mieć skończone przynajmniej 10 lat.

Podobnie jak nauka na innych instrumentach, gra na gitarze elektrycznej rozwija słuch, umuzykalnia, rozwija zdolności manualne, koordynację ruchową, oraz uczy  precyzji ruchu. Ponadto gra na bardzo dobry wpływ na poprawę koncentracji, pomaga ćwiczyć pamięć, uczy systematyczności i kształtuję silną wole. Sala dydaktyczna w której uczą się gitarzyści została wytłumiona i specjalnie dostosowana do ich potrzeb.

LEKCJE GRY NA GITARZE ELEKTRYCZNEJ DLA DOROSŁYCH

indywidualne

lekcja 45 minut

od 18 lat

Gra na gitarze jest dla większości naszych dorosłych uczniów rodzajem odskoczni od codzienności i w szybkim czasie staje się ich hobby. Zajęcia są dostosowywane indywidualnie tak, aby były jedynie przyjemnością. Poruszane zagadnienia dotyczą gry z nut oraz tabulatur. Uczeń wspólnie z nauczycielem ustalają repertuar i za pomocą odpowiednich ćwiczeń starają się rozwinąć technikę gry, aby móc go wykonywać. Lekcje prowadzone w trybie indywidualnym pozwalają na realizację pragnień najbardziej wymagających klientów.

Dla niezdecydowanych między gitarą elektryczną, a akustyczną przedstawiamy kilka za i przeciw obu instrumentów. Plusy gitary elektrycznej to możliwość regulacji oraz różnych kombinacji brzmienia poprzez podłączenie do wzmacniacza. Dzięki niemu można grać również na słuchawkach co oznacza, że instrument nie powoduje hałasu. Minusem jest to, że bez wzmacniacza instrument jest bardzo cichy, wręcz ledwo słyszalny dodatkowo trudno się gra palcami i jest dość ciężki. Jeżeli chodzi o gitarę akustyczną to dobrze brzmi bez wzmacniacza, łatwo się na niej gra palcami oraz jest zdecydowanie lżejsza. Minusem jest to, że instrument sprzęga w momencie podłączenia do pieca, podczas kombinacji brzmień (elektroakustyczna), w trakcie koncertów trzeba nagłaśniać mikrofonem, a w trakcie kostkowania, kostka często wpada do środka pudła rezonansowego.

NIEPOWTARZALNA SZKOŁA

  • rekrutacja przez cały rok
  • brak ograniczeń wiekowych
  • indywidualne podejście do każdego ucznia
  • nowoczesne standardy nauczania
  • młoda, rzetelna kadra
  • komfortowe warunki do nauki
  • stałe terminy lekcji
  • możliwość odrabiania lekcji
  • darmowa, niezobowiązująca pierwsza lekcja
  • brytyjskie egzaminy muzyczne

NAUCZYCIELE

INSTRUMENTARIUM

Szkoła dysponuje gitarami elektrycznymi  na których można grać podczas lekcji. Instrumenty te są w bardzo dobrym stanie technicznym i mogą być udostępnianie uczniom do domu po podpisaniu umowy wynajmu lub zostać wykupione.

TERMINY LEKCJI

Stały termin i godzina zajęć ustalane są podczas podpisania umowy. Prowadzimy lekcje 30 minutowe dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz 45 min i 60 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia indywidualne mogą odbywać się każdego dnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od godz 8.00-22.00 oraz w soboty 8.00-15.00 w miarę dyspozycyjności nauczycieli. Siatka zajęć grupowych ustalana jest na początku roku szkolnego.

Dokładamy wszelkich starań, aby rodzeństwo i rodziny, które uczą się w naszej szkole, miały zajęcia równolegle w tym samym czasie u różnych nauczycieli.

CENNIK ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH

Indywidualne lekcje 30 minutowe dedykowane są dzieciom w wieku 4-6 lat.

1 x 30 minut tygodniowo

185 zł miesięcznie

2 x 30 minut tygodniowo

370 zł 350 zł miesięcznie

Indywidualne lekcje 45 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i osób dorosłych.

1 x 45 minut tygodniowo

249 zł miesięcznie

2 x 45 minut tygodniowo

498 zł 469 zł miesięcznie

Możliwe są również lekcje 60 minutowe na specjalne życzenie klienta.

1 x 60 minut tygodniowo

340 zł miesięcznie

2 x 60 minut tygodniowo

680 zł 650 zł miesięcznie

CO MÓWIĄ NASI KLIENCI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje lekcja próbna?

Lekcja próbna jest całkowicie darmowa, trwa 30 minut

Jakie zobowiązania niesie za sobą udział w lekcji próbnej?

Lekcja próbna jest konfrontacją Państwa oczekiwań z naszą ofertą nie noszącą ze sobą żadnych zobowiązań. Po lekcji przedstawimy ofertę i odpowiemy na wszelkie pytania.

Czy muszę mieć swój instrument?

Nie, na miejscu można korzystać z naszego instrumentu.

Czy dojeżdżacie do domu klienta?

Nie, lekcje odbywają się wyłącznie w szkole. W domu uczniowie praktykują zdobyte w szkole umiejętności. Taki model pracy sprawdza się najbardziej i jest przez nas zalecany.

Czy jest podpisywana umowa, jakie są jej szczegóły?

Proponujemy podpisanie umowy, posiada ona miesięczny okres wypowiedzenia. Szczegóły umowy omawiamy na miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Śpiew

Śpiew

Rytmika

Rytmika

Gitara

Gitara

Teroria

Teroria

Perkusja

Perkusja

Musical

Musical

Skrzypce

Skrzypce

Strojenie pianin

Strojenie pianin

ZGŁOSZENIE NA DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ

Wypełnij zgłoszenie a my skontaktujemy się w najszybciej jak to możliwe aby umówić dogodny termin lekcji próbnej.

Zapisy w naszej szkole trwają przez cały rok.

Twoje imię*

Telefon*

Imię ucznia*

przedział wiekowy ucznia*

wybierz interesujący przedmiot/-y zajęć indywidualnych