Nauka gry na gitarze szczecin

NAUKA GRY NA GITARZE

Gitara to jeden z najczęściej wybieranych instrumentów do nauki. Jego wszechstronność daje pełen wachlarz możliwości wykonawczych począwszy od muzyki klasycznej po rozrywkową. Niezbitym atutem instrumentu jest jego wielkość, tembr i barwa oraz głośność brzmienia. Z powodzeniem można na nim ćwiczyć w domowym zaciszu nie przeszkadzając przy tym pozostałym domownikom. W naszej szkole naukę gry na gitarze można rozpocząć już od 6 lat! Górnej granicy wieku nie ma. Nasi nauczyciele z powodzeniem i w pełni profesjonalnie wtajemniczą w techniki gry każdą chętną osobę. Szkołą umożliwia także wypożyczanie instrumentu do domu w czasie trwania nauki w szkole.

LEKCJE GRY NA GITARZE DLA DZIECI

indywidualne

lekcja 30-45 minut

od 6 lat

Dostępność i wszechstronność gitary sprawiają, że nauka gry na tym instrumencie sprawia wielką frajdę i daje satysfakcje już od pierwszych lekcji gry. Nasi najmłodsi podopieczni stawiają pierwsze kroki pod skrzydłami profesjonalistów z powołaniem pedagogicznym. Dzięki ogromnej charyzmie nasi nauczyciele z sukcesem zaszczepiają w uczniach miłość do muzyki gitarowej, a wypróbowane metody nauczania szybko dają efekty pracy. Dokładamy wszelkich starań, aby nauka przebiegała płynnie, a poruszane zagadnienia były całkowicie zrozumiałe. Spotkania są tym bardziej inspirujące, że nauczyciel prezentuje na lekcjach swoje umiejętności, co prowadzi do stawiania sobie przez uczniów wysokich celów i dążenia przez nich do perfekcji wykonania.

Uczniowie do swojej dyspozycji mają dobrze wyposażoną salę dydaktyczną z regulowanym siedziskiem do gry oraz pulpitami i bogatym zapleczem nutowym. Odpowiednio wygłuszona sala w najlepszy sposób pozwala na kształtowanie swojej estetyki wykonawczej i muzycznej. Artyz to szkoła, w której naukę można rozpocząć w każdym wieku i w dowolnym momencie roku. Podopiecznym stawiającym pierwsze kroki w nauce gry na gitarze w prosty sposób okryjemy techniki gry i pomożemy zrozumieć jak efektywnie się uczyć w domu. Dla dzieci, które poznały już podstawy gry szczególnie polecamy realizację programu Rad Brytyjskich Królewskich szkół Muzycznych ABRSM, która od ponad stu lat wyznacza standardy w nauczaniu muzyki.

LEKCJE GRY NA GITARZE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

indywidualne

lekcja 45 minut

od 13 lat

Na realizację swoich pasji i marzeń nigdy nie jest za późno, dlatego na pierwszym spotkaniu określimy stopień zaawansowania i kierunek nauki. Zajęcia ustalane są indywidualnie z nauczycielem, tak aby nie kolidowały z Państwa obowiązkami. Jesteśmy do dyspozycji aż do późnych godzin wieczornych.

Na zajęciach poruszane są zagadnienia z zakresu: budowy instrumentu, notacji muzycznej, odczytywania tekstu muzycznego i zastosowanie jej w praktyce, prawidłowego ułożenia aparatu gry, świadomości prawidłowego wydobycia dźwięku, nauki szybkiego samodzielnego uczenia się utworów oraz podstaw z zakresu wiedzy o muzyce, historii muzyki, teorii muzyki, itp. Wszystkie wyżej wymienione zagadnienia dostosowane są do potrzeb, zainteresowań i oczekiwań klienta. Aby nauka przebiegała płynnie naszym klientom umożliwiamy wypożyczenie instrumentu na okres trwania umowy jak i skorzystanie z sali ćwiczeń poza godzinami zajęć.

NIEPOWTARZALNA SZKOŁA

  • rekrutacja przez cały rok
  • brak ograniczeń wiekowych
  • indywidualne podejście do każdego ucznia
  • nowoczesne standardy nauczania
  • młoda, rzetelna kadra
  • komfortowe warunki do nauki
  • stałe terminy lekcji
  • możliwość odrabiania lekcji
  • darmowa, niezobowiązująca pierwsza lekcja
  • brytyjskie egzaminy muzyczne

NAUCZYCIELE

INSTRUMENTARIUM

Szkoła dysponuje gitarami w każdym dostępnym rozmiarze, które na bierząco są poddawane konserwacji dla zachowania możliwie najlepszej jakości oraz są udostępnianie uczniom do domu po podpisaniu umowy wynajmu.

Z uwagi na to, że uczymy na najwyższym możliwym poziomie w szkole nie ma możliwości pobierania lekcji na instrumentach “zabawkowych” dostępnych w supermarketach. Są to instrumenty nie spełniające naszych standardów, które w żaden sposób nie odwzorują „żywego” instrumentu, wrażliwego na sposób wydobycia dźwięku oraz brzmiącego w unikatowy sposób pod palcami każdego instrumentalisty.

Do nauki gry na gitarze zapraszamy dzieci powyżej 6 roku życia z uwagi na początkowy mały komfort gry wynikający z prawidłowego utrzymania instrumentu.

TERMINY LEKCJI

Stały termin i godzina zajęć ustalane są podczas podpisania umowy. Prowadzimy lekcje 30 minutowe dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz 45 min i 60 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia indywidualne mogą odbywać się każdego dnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od godz 8.00-22.00 oraz w soboty 8.00-15.00 w miarę dyspozycyjności nauczycieli. Siatka zajęć grupowych ustalana jest na początku roku szkolnego.

Dokładamy wszelkich starań, aby rodzeństwo i rodziny, które uczą się w naszej szkole, miały zajęcia równolegle w tym samym czasie u różnych nauczycieli.

CERTYFIKAT ABRSM

Od 2013 roku szkoła umożliwia swoim uczniom przystąpienie do egzaminów muzycznych Associated Board of the Royal Schools of Music (ABRSM). Zdanie egzaminu opatrzone jest certyfikatem muzycznym rozpoznawalnym na całym świecie. Egzaminy odbywają się raz w roku w siedzibie szkoły w wyznaczonym terminie (czerwiec) przez komisję z Londynu. Stamtąd też przylatuje egzaminator przeprowadzający przesłuchanie które odbywa się w towarzystwie tłumacza.

Do egzaminu uczniowie przygotowują się każdego roku. Swoją chęć przystąpienia wspólnie z nauczycielem należy zgłosić do końca września.

CENNIK ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH

Indywidualne lekcje 30 minutowe dedykowane są dzieciom w wieku 6 lat.

1 x 30 minut tygodniowo

185 zł miesięcznie

2 x 30 minut tygodniowo

370 zł 350 zł miesięcznie

Indywidualne lekcje 45 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i osób dorosłych.

1 x 45 minut tygodniowo

249 zł miesięcznie

2 x 45 minut tygodniowo

498 zł 469 zł miesięcznie

Możliwe są również lekcje 60 minutowe na specjalne życzenie klienta.

1 x 60 minut tygodniowo

340 zł miesięcznie

2 x 60 minut tygodniowo

680 zł 650 zł miesięcznie

CO MÓWIĄ NASI KLIENCI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje lekcja próbna?

Lekcja próbna jest całkowicie darmowa, trwa 30 minut

Jakie zobowiązania niesie za sobą udział w lekcji próbnej?

Lekcja próbna jest konfrontacją Państwa oczekiwań z naszą ofertą nie noszącą ze sobą żadnych zobowiązań. Po lekcji przedstawimy ofertę i odpowiemy na wszelkie pytania.

Czy muszę mieć swój instrument?

Szkoła Muzyki Artyz dysponuje wszystkimi instrumentami na miejscu. Gitara w domu jest zalecana aby ćwiczyć samodzielne. Umożliwiamy wynajem sal do ćwiczeń, a także wynajem gitar do domu.

Czy dojeżdżacie do domu klienta?

Nie, lekcje odbywają się wyłącznie w szkole. W domu uczniowie praktykują zdobyte w szkole umiejętności. Taki model pracy sprawdza się najbardziej i jest przez nas zalecany.

Czy jest podpisywana umowa, jakie są jej szczegóły?

Proponujemy podpisanie umowy, posiada ona miesięczny okres wypowiedzenia. Szczegóły umowy omawiamy na miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Śpiew

Śpiew

Rytmika

Rytmika

Fortepian

Fortepian

Teroria

Teroria

Perkusja

Perkusja

Musical

Musical

Skrzypce

Skrzypce

Strojenie pianin

Strojenie pianin

ZGŁOSZENIE NA DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ

Wypełnij zgłoszenie a my skontaktujemy się w najszybciej jak to możliwe aby umówić dogodny termin lekcji próbnej.

Zapisy w naszej szkole trwają przez cały rok.

Twoje imię*

Telefon*

Imię ucznia*

przedział wiekowy ucznia*

wybierz interesujący przedmiot/-y zajęć indywidualnych