Nauka gry na klarnecie szczecin

NAUKA GRY NA KLARNECIE

Dzięki temu, że klarnet jest często słyszany jako instrument solowy w muzyce jazzowej coraz więcej osób chce się na nim uczyć. Jedną z najbardziej znanych partii klarnetowych jest solo które słyszymy na początku Błękitnej rapsodii Georg’a Gershwina. Fragment ten najlepiej ukazuje barwę tego instrumentu od ciemnych i ciepłych tonów, aż do wysokich wręcz piskliwych i przenikliwych dźwięków. Nauka na tym instrumencie jest atrakcyjna ponieważ po opanowaniu podstaw gry możemy także zagrać na saksofonie. W Artyz uczymy dzieci, młodzież i dorosłych na od podstaw dostosowując program do każdego ucznia indywidualnie.

LEKCJE GRY NA KLARNECIE DZIECI I MŁODZIEŻ

indywidualne

lekcja 30 minut

od 7 lat

Nauka gry na klarnecie podobnie jak na innym instrumencie daje wiele korzyści m.in. rozwija wyobraźnię i kreatywność, uczy skupienia, dyscypliny i systematyczności, poprawia pamięć, ułatwia naukę. W szkole dokładamy wszelkich starań, aby każdy uczeń rozwija swoją pasję w trybie indywidualnym i nie odczuwał nadmiaru obowiązków wynikających z domowych ćwiczeń. Dzieje się tak ponieważ nauczyciele uczą efektywnego i mądrego ćwiczenia w domu.

Podczas lekcji nauczyciel z zaangażowaniem wprowadza wszystkie niezbędne zagadnienia teoretyczne oraz dotyczące techniki gry m.in. prawidłowego oddechu – zadęcia, ułożenia warg i języka, prawidłowej postawy ciała, a także uczy odczytywania zapisu nutowego. Aby lekcje stały się jeszcze bardziej efektywne zachęcamy do udziału w zajęciach grupowych Muzyczne ABC, które dzięki wprowadzanym pojęciom teoretycznym, znakomicie ułatwiają przebieg indywidualnych lekcji gry.

LEKCJE GRY NA KLARNECIE DOROŚLI

indywidualne

lekcja 45-60 min

18+ lat

Barwa brzmienia i przystępność tego instrumentu sprawiają, że osoby dorosłe chętnie rozpoczynają naukę gry na klarnecie. Nauka rozpoczyna się od prostych ćwiczeń oddechowych i zadęcia. Każde z nowych ćwiczeń i zagadnień jest starannie tłumaczone, a nauczyciel chętnie pokazuje na swoim instrumencie jak poprawnie je wykonać. Idea jak przyświeca nam w edukacji dorosłych to rozbudzanie entuzjazmu do nauki i muzykowania.

Omawiane zagadnienia dotyczą prawidłowej postawy podczas gry na instrumencie, układ rąk i palców, zasady palcowania technika wydobycia dźwięku technika oddechowa, odczytywanie tekstu muzycznego, umiejętności samodzielnej pracy nad utworem i wiele innych. Wprowadzane zagadnienia realizujemy w tempie które nie obciąża i nie powoduje zniechęcenia do gry. Kompetencje naszych nauczycieli pozwalają na naukę na wyższym poziomie zaawansowania.

NIEPOWTARZALNA SZKOŁA

  • rekrutacja przez cały rok
  • brak ograniczeń wiekowych
  • indywidualne podejście do każdego ucznia
  • nowoczesne standardy nauczania
  • młoda, rzetelna kadra
  • komfortowe warunki do nauki
  • stałe terminy lekcji
  • możliwość odrabiania lekcji
  • darmowa, niezobowiązująca pierwsza lekcja
  • brytyjskie egzaminy muzyczne

NAUCZYCIELE

INSTRUMENTARIUM

Aby nauka przebiegała płynnie naszym klientom umożliwiamy wypożyczenie instrumentu na okres trwania umowy jak i skorzystanie z sali ćwiczeń poza godzinami zajęć.

TERMINY LEKCJI

Stały termin i godzina zajęć ustalane są podczas podpisania umowy. Prowadzimy lekcje 30 minutowe dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz 45 min i 60 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia indywidualne mogą odbywać się każdego dnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od godz 8.00-22.00 oraz w soboty 8.00-15.00 w miarę dyspozycyjności nauczycieli. Siatka zajęć grupowych ustalana jest na początku roku szkolnego.

Dokładamy wszelkich starań, aby rodzeństwo i rodziny, które uczą się w naszej szkole, miały zajęcia równolegle w tym samym czasie u różnych nauczycieli.

CERTYFIKAT ABRSM

Od 2013 roku szkoła umożliwia swoim uczniom przystąpienie do egzaminów muzycznych Associated Board of the Royal Schools of Music (ABRSM). Zdanie egzaminu opatrzone jest certyfikatem muzycznym rozpoznawalnym na całym świecie. Egzaminy odbywają się raz w roku w siedzibie szkoły w wyznaczonym terminie (czerwiec) przez komisję z Londynu. Stamtąd też przylatuje egzaminator przeprowadzający przesłuchanie które odbywa się w towarzystwie tłumacza.

Do egzaminu uczniowie przygotowują się każdego roku. Swoją chęć przystąpienia wspólnie z nauczycielem należy zgłosić do końca września.

CENNIK ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH

Indywidualne lekcje 30 minutowe dedykowane są dzieciom w wieku 4-6 lat.

1 x 30 minut tygodniowo

185 zł miesięcznie

2 x 30 minut tygodniowo

370 zł 350 zł miesięcznie

Indywidualne lekcje 45 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i osób dorosłych.

1 x 45 minut tygodniowo

249 zł miesięcznie

2 x 45 minut tygodniowo

498 zł 469 zł miesięcznie

Możliwe są również lekcje 60 minutowe na specjalne życzenie klienta.

1 x 60 minut tygodniowo

340 zł miesięcznie

2 x 60 minut tygodniowo

680 zł 650 zł miesięcznie

CO MÓWIĄ NASI KLIENCI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje lekcja próbna?

Lekcja próbna jest całkowicie darmowa, trwa 30 minut

Jakie zobowiązania niesie za sobą udział w lekcji próbnej?

Lekcja próbna jest konfrontacją Państwa oczekiwań z naszą ofertą nie noszącą ze sobą żadnych zobowiązań. Po lekcji przedstawimy ofertę i odpowiemy na wszelkie pytania.

Czy muszę mieć swój instrument?

Na pierwszą darmową lekcje nie ma potrzeby posiadania swojego instrumentu. Natomiast do nauki w domu i samodzielnych ćwiczeń jest on niezbędny. Umożliwiamy wynajem lub pomagamy w zakupie instrumentu.

Czy dojeżdżacie do domu klienta?

Nie, lekcje odbywają się wyłącznie w szkole. W domu uczniowie praktykują zdobyte w szkole umiejętności. Taki model pracy sprawdza się najbardziej i jest przez nas zalecany.

Czy jest podpisywana umowa, jakie są jej szczegóły?

Proponujemy podpisanie umowy, posiada ona miesięczny okres wypowiedzenia. Szczegóły umowy omawiamy na miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Śpiew

Śpiew

Rytmika

Rytmika

Gitara

Gitara

Teroria

Teroria

Perkusja

Perkusja

Musical

Musical

Skrzypce

Skrzypce

Strojenie pianin

Strojenie pianin

ZGŁOSZENIE NA DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ

Wypełnij zgłoszenie a my skontaktujemy się w najszybciej jak to możliwe aby umówić dogodny termin lekcji próbnej.

Zapisy w naszej szkole trwają przez cały rok.

Twoje imię*

Telefon*

Imię ucznia*

przedział wiekowy ucznia*

wybierz interesujący przedmiot/-y zajęć indywidualnych