Nauka gry na pianinie fortepianie szczecin

NAUKA GRY NA FORTEPIANIE

Fortepian to instrument wszechstronny pod wieloma względami. Z powodzeniem mogą się na nim uczyć dzieci od 4 roku życia jak i osoby dorosłe. Wspaniale brzmią na nim utwory Chopina jak i współczesna muzyka rozrywkowa. Lekcje gry na fortepianie można traktować jako odskocznię od codziennych obowiązków lub po dłuższej nauce może stać się sposobem na życie. Wybierając lekcje gry na fortepianie w naszej szkole możesz być pewny, że otoczymy Cię profesjonalistami i idealnie dostosujemy zajęcia do Twoich potrzeb. Między innymi dzięki stałym terminom zajęć i komfortowym warunkom do nauki zapewniamy Ci edukację na najwyższym możliwym poziomie.

LEKCJE GRY NA PIANINIE PRZEDSZKOLAKI

indywidualne

lekcja 30 minut

4-6 lat

Nauka gry na fortepianie dla przedszkolaków bazuje na książce Bajgranie na fortepianie, czyli autorskim podręczniku do nauki gry realizowanym wyłącznie w Szkole Muzyki Artyz. Zawarte w niej treści mają na celu przybliżyć Maluchom świat notacji muzycznej, niezbędnej w dalszej edukacji oraz ukazać wszechstronność instrumentu. Przedstawiony w książce bajkowy świat powoduje wzmożenie zainteresowania oraz sprzyja zapamiętanie omawianego tematu.  Podręcznik realizowany jest z podopiecznymi w wieku od 4 lat.

Rozpoczynając naukę gry na pianinie dzieci nie tylko rozwijają słuch i umuzykalniają się, ale także rozwijają zdolności manualne, koordynację ruchową, uczą się precyzji ruchu. Ponadto gra na bardzo dobry wpływ na poprawę koncentracji, pomaga ćwiczyć pamięć, uczy systematyczności i kształtuję silną wolę. Z doświadczenia wiemy, że nauczyciel i otoczenie to podstawa dlatego nauczyciele pracujący z maluchami to wyłącznie osoby z powołaniem pedagogicznym, które rozumieją dzieci w każdej sferze i które w krótkim czasie zyskują sobie ich sympatię. Również sala w której uczą się najmłodsi została specjalnie dostosowana do ich potrzeb. Znajdują się w niej wszystkie potrzebne pomoce dydaktyczne, a wystrój i charakter klasy sprawiają że dzieci czują się komfortowo i bezpiecznie.

LEKCJE GRY NA PIANINIE DZIECI I MŁODZIEŻ

indywidualne

lekcja 45 minut

od 7 lat

Nauczyciele Szkoły Muzyki Artyz przede wszystkim dokładają wszelkich starań, aby nauka przebiegała płynnie, a poruszane zagadnienia były całkowicie zrozumiałe. Nauczyciel w umiejętny sposób wykorzystuje swoją wiedzę w doborze najodpowiedniejszego repertuaru, dzięki czemu uczeń chętnie przykłada się do nauki gry. Nasi podopieczni poprzez lekcje gry w znaczący sposób rozwinęli w w sobie takie cechy jak: pomysłowość i kreatywność, stali się bardziej ambitni i konsekwentni w działaniu, poprawili swoją pamięć oraz nauczyli się szacunku do pracy. Dzięki możliwości występowania na koncertach dzieci mają nieskrępowaną możliwość do wyrażania swoich emocji, swobodnego dzielenia się swoimi przeżyciami oraz mogą uczyć się walczyć z tremą.

Uczniowie do swojej dyspozycji mają wysokiej klasy instrumenty muzyczne, fortepiany i pianina. Na zajęciach nauczyciel ma do dyspozycji drugi instrument, co dodatkowo sprzyja edukacji i pozytywnie wpływa na przebieg zajęć. Wygłuszone sale powodują, że nasi podopieczni w najlepszy sposób mogą kształtować swoją estetykę wykonawczą i muzyczną. Dla dzieci i młodzieży, które poznały już podstawy gry na fortepianie szczególnie polecamy realizację programu Rad Brytyjskich Królewskich szkół Muzycznych ABRSM, która od ponad stu lat wyznacza standardy w nauczaniu muzyki.

LEKCJE GRY NA PIANINIE DOROŚLI

indywidualne

lekcje 45-60 min.

18+ lat

Szkoła Muzyki Artyz jest jedną z niewielu placówek, które równie chętnie pomagają poznać tajniki gry na fortepianie osobom dorosłym. Na to nigdy nie jest za późno. Muzyka daje radość każdemu niezależnie od jego wieku i zdolności. Zajęcia przeznaczone są dla osób o różnym stopniu zaawansowania.  Młodzi, kreatywni nauczyciele dla każdego z Państwa ułożą indywidualną propozycję zajęć i chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, aby rozwiać ewentualne wątpliwości co do celowości nauki. Czas spędzony przy instrumencie jest oderwaniem od codzienności, czasem zarezerwowanym tylko dla siebie, połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Na zajęciach poruszamy kwestię samodzielnego ćwiczenia z wyodrębnieniem technik szybkiego uczenia się. Aby nauka przebiegała płynnie naszym klientom umożliwiamy skorzystanie z sali ćwiczeń poza godzinami zajęć. Tematyka lekcji porusza zagadnienia z zakresu: budowy instrumentu, notacji muzycznej, odczytywania tekstu muzycznego i zastosowanie jej w praktyce, prawidłowego ułożenia aparatu gry, świadomości prawidłowego wydobycia dźwięku, nauki szybkiego samodzielnego uczenia się utworów oraz podstaw z zakresu wiedzy o muzyce, historii muzyki, teorii muzyki, itp. Wszystkie wyżej wymienione kwestie dostosowane są do potrzeb, zainteresowań i oczekiwań klienta.

NIEPOWTARZALNA SZKOŁA

  • rekrutacja przez cały rok
  • brak ograniczeń wiekowych
  • indywidualne podejście do każdego ucznia
  • nowoczesne standardy nauczania
  • młoda, rzetelna kadra
  • komfortowe warunki do nauki
  • stałe terminy lekcji
  • możliwość odrabiania lekcji
  • darmowa, niezobowiązująca pierwsza lekcja
  • brytyjskie egzaminy muzyczne

NAUCZYCIELE

INSTRUMENTARIUM

Szkoła dysponuje wysokiej klasy fortepianami i pianinami o stale korygowanym stroju.

Z uwagi na to, że uczymy na najwyższym możliwym poziomie w szkole nie ma możliwości pobierania lekcji na keyboardzie i pianinach cyfrowych. Są to instrumenty nie spełniające naszych standardów, które w żaden sposób nie odwzorują „żywego” instrumentu, wrażliwego na sposób wydobycia dźwięku oraz brzmiącego w unikatowy sposób pod palcami każdego instrumentalisty.

Dla dzieci do 6 roku życia nie jest konieczne posiadanie instrumentu w domu; dla starszych uczniów zalecamy posiadanie własnego pianina. Szkoła pomaga w zakupie lub wynajmie instrumentu do domu.

TERMINY LEKCJI

Stały termin i godzina zajęć ustalane są podczas podpisania umowy. Prowadzimy lekcje 30 minutowe dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz 45 min i 60 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia indywidualne mogą odbywać się każdego dnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od godz 8.00-22.00 oraz w soboty 8.00-15.00 w miarę dyspozycyjności nauczycieli. Siatka zajęć grupowych ustalana jest na początku roku szkolnego.

Dokładamy wszelkich starań, aby rodzeństwo i rodziny, które uczą się w naszej szkole, miały zajęcia równolegle w tym samym czasie u różnych nauczycieli.

CERTYFIKAT ABRSM

Od 2013 roku szkoła umożliwia swoim uczniom przystąpienie do egzaminów muzycznych Associated Board of the Royal Schools of Music (ABRSM). Zdanie egzaminu opatrzone jest certyfikatem muzycznym rozpoznawalnym na całym świecie. Egzaminy odbywają się raz w roku w siedzibie szkoły w wyznaczonym terminie (czerwiec) przez komisję z Londynu. Stamtąd też przylatuje egzaminator przeprowadzający przesłuchanie które odbywa się w towarzystwie tłumacza.

Do egzaminu uczniowie przygotowują się każdego roku. Swoją chęć przystąpienia wspólnie z nauczycielem należy zgłosić do końca stycznia.

CENNIK ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH

Indywidualne lekcje 30 minutowe dedykowane są dzieciom w wieku 4-6 lat.

1 x 30 minut tygodniowo

185 zł miesięcznie

2 x 30 minut tygodniowo

370 zł 350 zł miesięcznie

Indywidualne lekcje 45 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i osób dorosłych.

1 x 45 minut tygodniowo

249 zł miesięcznie

2 x 45 minut tygodniowo

498 zł 469 zł miesięcznie

Możliwe są również lekcje 60 minutowe na specjalne życzenie klienta.

1 x 60 minut tygodniowo

340 zł miesięcznie

2 x 60 minut tygodniowo

680 zł 650 zł miesięcznie

CO MÓWIĄ NASI KLIENCI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje lekcja próbna?

Lekcja próbna jest całkowicie darmowa, trwa 30 minut

Jakie zobowiązania niesie za sobą udział w lekcji próbnej?

Lekcja próbna jest konfrontacją Państwa oczekiwań z naszą ofertą nie noszącą ze sobą żadnych zobowiązań. Po lekcji przedstawimy ofertę i odpowiemy na wszelkie pytania.

Czy muszę mieć swój instrument?

Szkoła Muzyki Artyz dysponuje wszystkimi instrumentami na miejscu. Pianino w domu jest zalecane aby ćwiczyć samodzielne, jednak nie jest niezbędne – umożliwiamy wynajem sal do ćwiczeń a także wynajem pianin do domu.

Czy dojeżdżacie do domu klienta?

Nie, lekcje odbywają się wyłącznie w szkole. W domu uczniowie praktykują zdobyte w szkole umiejętności. Taki model pracy sprawdza się najbardziej i jest przez nas zalecany.

Czy jest podpisywana umowa, jakie są jej szczegóły?

Proponujemy podpisanie umowy, posiada ona miesięczny okres wypowiedzenia. Szczegóły umowy omawiamy na miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Śpiew

Śpiew

Rytmika

Rytmika

Gitara

Gitara

Teroria

Teroria

Perkusja

Perkusja

Musical

Musical

Skrzypce

Skrzypce

Strojenie pianin

Strojenie pianin

ZGŁOSZENIE NA DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ

Wypełnij zgłoszenie a my skontaktujemy się w najszybciej jak to możliwe aby umówić dogodny termin lekcji próbnej.

Zapisy w naszej szkole trwają przez cały rok.

Twoje imię*

Telefon*

Imię ucznia*

przedział wiekowy ucznia*

wybierz interesujący przedmiot/-y zajęć indywidualnych