Nauka gry na skrzypcach szczecin

NAUKA GRY NA SKRZYPCACH

Skrzypce to taki instrument, który oprócz brzmienia, zachęca także swoją poręcznością i wszechstronnością wykorzystania. Wielkość skrzypiec działa także na korzyść, gdyż instrument może nam towarzyszyć w podróży. Z uwagi na produkcję małych instrumentów 1/4, 1/2 jak i tych trochę większych 3/4 czy 4/4, skrzypce mają szerokie grono odbiorców zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Skrzypce zdecydowanie przeżywają renesans pod względem zainteresowania i wykorzystania w celach artystycznych.

LEKCJE GRY NA SKRZYPCACH PRZEDSZKOLAKI

indywidualne

lekcja 30 minut

4-6 lat

Skrzypce to jeden z niewielu instrumentów, na którym z powodzeniem naukę może rozpocząć już dziecko w wieku przedszkolnym. Dzieje się tak za sprawą dużego wachlarzu rozmiarów instrumentu od 1/16 do pełnowymiarowych tzw. 4/4. W szkole Artyz podczas pierwszej niezobowiązującej lekcji nauczyciel dokonuje dyskretnego przesłuchania, tak aby dziecko nie było świadome że jest poddawane ocenie. Badamy jego predyspozycje do gry, czyli słuch muzyczny, poczucie rytmu, itp. Nauka przedszkolaka przebiega w sposób nieobciążający a poruszane zagadnienia dostosowane są do percepcji młodego adepta.

Radość gry i fascynacja odkrywania różnorodnych brzmień to główne czynniki, które wpływają na wybór tego instrumentu przez najmłodsze dzieci. Kształtowanie się skrzypka jest bardzo interesujące, gdyż skrzypce należą do instrumentów mających bardzo szeroki wachlarz brzmienia, co pozwana na wszechstronny rozwój muzyczny. Pod okiem nauczyciela uczeń ma szansę szybko zauważać pozytywne wyniki swojej pracy, dzięki czemu ma dużą motywację do dalszego pogłębiania wiedzy. Innym czynnikiem, który sprawia, że warto podjąć naukę na skrzypcach, jest to, że żaden inny instrument (poza organami) nie posiada tak rozległego ambitusu tonów (czyli rozpiętości dźwięków od najniższego do najwyższego). Jest to cecha, która wpływa na pozytywne postrzeganie instrumentu, gdyż odsłania całą paletę możliwości, z której instrumentalista może dowolnie wybierać.

LEKCJE GRY NA SKRZYPCACH DZIECI I MŁODZIEŻ

indywidualne

lekcja 45 minut

od 7 lat

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym naukę mogą rozpocząć w dowolnym momencie roku szkolnego, także w okresie letnim. Lekcje prowadzone są zawsze z największą troską o ucznia, dbając o jego indywidualne postrzeganie procesu edukacji. Zajęcia prowadzone są na różnych stopniach zaawansowania, zależnie od tego czy rozpoczyna się naukę czy ją kontynuuje. Z uwagi na to nauczyciel dostosuje program i zagadnienia muzyczne do etapu edukacji. Dzieci w wieku szkolnym mogą realizować program nauczania i międzynarodowy systemem egzaminów Rady Brytyjskich Królewskich Szkół Muzycznych ABRSM. Istnieje także możliwość nauki dzieci w wieku przedszkolnym, jest to jednak uzależnione od indywidualnych uwarunkowań psycho-fizycznych ucznia.

Nauczyciele Szkoły Muzyki Artyz dokładają wszelkich starań, aby nauka przebiegała płynnie, a poruszane zagadnienia były całkowicie zrozumiałe. Nasi uczniowie już po roku nauki zdobyli i rozwinęli w sobie umiejętności takie jak: komunikatywność, pomysłowość, poprawili swoją pamięć, stali się bardziej ambitni i konsekwentni w działaniu oraz nauczyli się szacunku do pracy, a dzięki możliwości występowania na koncertach mają nieskrępowaną możliwość do wyrażania swoich emocji i swobodnego dzielenia się swoimi przeżyciami.

NAUKA GRY NA SKRZYPCACH DOROŚLI

indywidualne

lekcje 45-60 min.

18+ lat

Nauka gry na instrumentach muzycznych ma tę zaletę, że nie stawia żadnych barier wiekowych przed początkującym adeptem. W szkole znajdą Państwo pomocną dłoń nauczyciela, przyjazną atmosferę oraz grono pedagogów, którzy dołożą wszelkich starań, aby nauka przebiegła w sposób przyjemny i efektywny. Lekcje w naszej szkole to inspirujące zajęcia i pasja uczenia. Szkoła oferuje naukę gry na skrzypcach dla dorosłych na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Jako nieliczni umożliwiamy lekcje z akompaniatorem. Dogodne warunki sprzyjają koncentracji dzięki czemu nauka przychodzi z łatwością i dają pożądane efekty.

Skrzypce ze względu na swoją bogatą paletę barw są wykorzystywane z różnych gatunkach muzyki. Decydując się na naukę nie musimy koniecznie być pasjonatami Vivaldiego czy Bacha. Wspólnie z nauczycielem mogą określić Państwo cel edukacji i w tym kierunku podjąć wspólne działania. Na zajęciach poruszamy kwestię samodzielnego ćwiczenia z wyodrębnieniem technik szybkiego uczenia się. Aby nauka przebiegała płynnie naszym klientom umożliwiamy wypożyczenie instrumentu na okres trwania umowy, jak i skorzystanie z sali ćwiczeń poza godzinami zajęć.

NIEPOWTARZALNA SZKOŁA

  • rekrutacja przez cały rok
  • brak ograniczeń wiekowych
  • indywidualne podejście do każdego ucznia
  • nowoczesne standardy nauczania
  • młoda, rzetelna kadra
  • komfortowe warunki do nauki
  • stałe terminy lekcji
  • możliwość odrabiania lekcji
  • darmowa, niezobowiązująca pierwsza lekcja
  • brytyjskie egzaminy muzyczne

NAUCZYCIELE

INSTRUMENTARIUM

Szkoła podczas pierwszych lekcji udostępnia skrzypce w każdym rozmiarze. Są to szczegółowo wybrane instrumenty, tak aby spełniały normy dotyczące jakości ich wykonania.

Z uwagi na to, że uczymy na najwyższym możliwym poziomie, dbamy aby każdy uczeń mógł swobodnie się rozwijać i wypożyczamy instrumenty do domu.

Dla każdego ucznia nauczyciel dobiera odpowiednią wielkość skrzypiec, a kiedy dziecko podrośnie instrument w ramach jednej umowy nieodpłatnie wymieniany jest na większy.

TERMINY LEKCJI

Stały termin i godzina zajęć ustalane są podczas podpisania umowy. Prowadzimy lekcje 30 minutowe dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz 45 min i 60 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia indywidualne mogą odbywać się każdego dnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od godz 8.00-22.00 oraz w soboty 8.00-15.00 w miarę dyspozycyjności nauczycieli. Siatka zajęć grupowych ustalana jest na początku roku szkolnego.

Dokładamy wszelkich starań, aby rodzeństwo i rodziny, które uczą się w naszej szkole, miały zajęcia równolegle w tym samym czasie u różnych nauczycieli.

CERTYFIKAT ABRSM

Od 2013 roku szkoła umożliwia swoim uczniom przystąpienie do egzaminów muzycznych Associated Board of the Royal Schools of Music (ABRSM). Zdanie egzaminu opatrzone jest certyfikatem muzycznym rozpoznawalnym na całym świecie. Egzaminy odbywają się raz w roku w siedzibie szkoły w wyznaczonym terminie (czerwiec) przez komisję z Londynu. Stamtąd też przylatuje egzaminator przeprowadzający przesłuchanie które odbywa się w towarzystwie tłumacza.

Do egzaminu uczniowie przygotowują się każdego roku. Swoją chęć przystąpienia wspólnie z nauczycielem należy zgłosić do końca września.

CENNIK ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH

Indywidualne lekcje 30 minutowe dedykowane są dzieciom w wieku 4-6 lat.

1 x 30 minut tygodniowo

185 zł miesięcznie

2 x 30 minut tygodniowo

370 zł 350 zł miesięcznie

Indywidualne lekcje 45 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i osób dorosłych.

1 x 45 minut tygodniowo

249 zł miesięcznie

2 x 45 minut tygodniowo

498 zł 469 zł miesięcznie

Możliwe są również lekcje 60 minutowe na specjalne życzenie klienta.

1 x 60 minut tygodniowo

340 zł miesięcznie

2 x 60 minut tygodniowo

680 zł 650 zł miesięcznie

CO MÓWIĄ NASI KLIENCI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje lekcja próbna?

Lekcja próbna jest całkowicie darmowa, trwa 30 minut

Jakie zobowiązania niesie za sobą udział w lekcji próbnej?

Lekcja próbna jest konfrontacją Państwa oczekiwań z naszą ofertą nie noszącą ze sobą żadnych zobowiązań. Po lekcji przedstawimy ofertę i odpowiemy na wszelkie pytania.

Czy muszę mieć swój instrument?

Szkoła Muzyki Artyz dysponuje wszystkimi instrumentami na miejscu. Pianino w domu jest zalecane aby ćwiczyć samodzielne, jednak nie jest niezbędne – umożliwiamy wynajem sal do ćwiczeń a także wynajem pianin do domu.

Czy dojeżdżacie do domu klienta?

Nie, lekcje odbywają się wyłącznie w szkole. W domu uczniowie praktykują zdobyte w szkole umiejętności. Taki model pracy sprawdza się najbardziej i jest przez nas zalecany.

Czy jest podpisywana umowa, jakie są jej szczegóły?

Proponujemy podpisanie umowy, posiada ona miesięczny okres wypowiedzenia. Szczegóły umowy omawiamy na miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Śpiew

Śpiew

Rytmika

Rytmika

Gitara

Gitara

Teroria

Teroria

Perkusja

Perkusja

Musical

Musical

Fortepian

Fortepian

ZGŁOSZENIE NA DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ

Wypełnij zgłoszenie a my skontaktujemy się w najszybciej jak to możliwe aby umówić dogodny termin lekcji próbnej.

Zapisy w naszej szkole trwają przez cały rok.

Twoje imię*

Telefon*

Imię ucznia*

przedział wiekowy ucznia*

wybierz interesujący przedmiot/-y zajęć indywidualnych