Nauka śpiewu szczecin

NAUKA ŚPIEWU

Głos ludzki to pierwszy i chyba najdelikatniejszy ze wszystkich instrumentów. Niezwykle podatny na stan samopoczucia i naszego zdrowia. Dlatego, aby móc się nim w pełni cieszyć podczas śpiewu, należy opanować szereg umiejętności dotyczących prawidłowego wydobycia głosu. W naszej szkole każdy nauczyciel dba i dostosowuje zagadnienia tak, aby spełnić te warunki w jak najlepszy sposób. Dzięki lekcjom śpiewu nie tylko usłyszysz swoją prawdziwą barwę i brzmienie głosu, ale także nauczysz się prawidłowego oddechu, wymowy, fonacji i poprawisz swoją dykcję. W szkole prowadzimy zajęcia ze śpiewu rozrywkowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz ze śpiewu klasycznego dla osób od 16 roku życia.

LEKCJE ŚPIEWU DLA DZIECI

indywidualne

lekcja 30 minut

4-6 lat

Śpiew jest najbardziej naturalną formą muzykowania, dlatego właśnie dzieci tak często próbują swoich sił w tej dziedzinie. Nauka śpiewu dla najmłodszych to zajęcia dla początkujących jak i dla tych którzy próbowali już swoich sił w tej dziedzinie. Prowadzone są w trybie indywidualnym, czyli na każdej lekcji jest tylko jedno dziecko i nauczyciel. Umożliwia to optymalne dostosowanie repertuaru wokalnego oraz rodzaju i poziomu trudności wykonywanych ćwiczeń. Nasi nauczyciele starają się podążać za gustem młodego wykonawcy i jednocześnie kształtować jego estetykę wykonawczą.

Nasi podopieczni przy okazji wykonywanych utworów  uczą się interpretacji, prawidłowej wymowy i dykcji, odczytywania zapisu nutowego oraz podstaw solfeżu, więc od początku uczą się właściwych nawyków wokalnych. W czasie nauki dzieci mogą także poznać podstawowe tajniki dotyczące emisji głosu, operowania oddechem i prawidłowej pracy przepony. Dziecięcy repertuar skupia się przeważnie wokół piosenek Majki Jeżowskiej, piosenek z Disney’owskich bajek oraz innych dedykowanych dzieciom. Staramy się kompetentnie tłumaczyć uczniowi jeżeli proponowany przez jego utwór muzyczny nie jest trafionym wyborem.

NAUKA ŚPIEWU ROZRYWKOWEGO

indywidualne

lekcja 45 minut

od 13 lat

Nie ma nic bardziej mylnego niż przeświadczenie mówiące o tym, że aby śpiewać – należy wyłącznie mieć talent. Śpiew jest dziedziną życia, która podobnie jak inne wymaga wiedzy i pracy oraz znajomości zasad, które należy zrozumieć i stosować. Nasi nauczyciele doskonale o tym wiedzą, dlatego dzięki indywidualnemu i profesjonalnemu podejściu w sposób lekki i przyjemny uczeń przyswoi niezbędne zagadnienia w dziedzinie śpiewu. Zajęcia nauki śpiewu rozrywkowego prowadzą zawodowi muzycy i czynnie występujący artyści, którzy na estradzie czyją się jak ryba w wadzie.

W Szkole Muzyki Artyz celem zajęć śpiewu rozrywkowego jest szkolenie techniki wokalnej, która stanowi fundament śpiewu. Jest to synchronizacja elementów takich jak oddech, fonacja oraz artykulacja, które wsparte są procesem rezonowania dźwięku. Rozwiniemy umiejętności z zakresu interpretacji piosenki, nawiążemy do sfery słowa i nauczymy wyrażać swoje przeżycia za pomocą muzycznych środków wykonawczych, takich jak; artykulacja, barwą głosu, prowadzenie frazy, dynamika w utworze. Ponad to rozwiniemy umiejętności pulsu oraz rytmu w muzyce rozrywkowej, pomożemy nabyć wiedzę dotyczącej pracy z mikrofonu i wprowadzimy ucznia w podstawy ruchu i propedeutyki scenicznej.

NAUKA ŚPIEWU KLASYCZNEGO

indywidualne

lekcje 45-60 min.

16+ lat

Naukę śpiewu klasycznego mogą rozpocząć wszystkie osoby, które mają potrzebę obcowania z muzyką i pragną rozwinąć swoje umiejętności w tej dziedzinie. Są jednak pewne uwarunkowania i przeciwwskazania, które mają kluczowe znaczenie w nauce śpiewu. Jednym z ważniejszych czynników jest wiek ucznia. Klasycznej emisji najlepiej zacząć się uczyć po 15-16 roku życia, u mężczyzn dodatkowo ważne jest aby był to czas już po mutacji, kiedy cały aparat głosowy jest już w pełni uformowany i rozwinięty. Śpiew klasyczny polega na używaniu rezonatorów, które znajdują się w naszej głowie i klatce piersiowej. Dźwięk wpadając w rezonans wzmacnia się, dzięki czemu można z lekkością śpiewać bardzo głośno bez obciążania gardła. Klasyczna emisja głosu skupia się przede wszystkim na pewnym ideale brzmieniowym, przy najdogodniejszym ustawieniu mięśniowym. Celem jest, żeby wokalista, bez wsparcia elektroniki (mikrofon, itp.) „przebił się” głosem przez orkiestrę.

Ucząc się śpiewu z łatwością dajemy upust swoim emocjom, możemy oderwać się od codzienności i w przyjemny sposób spędzić czas. W Szkole Muzyki Artyz uczymy techniki śpiewu, którą można z łatwością wykorzystać w codziennym życiu dotyczy to np. prawidłowego oddechu. Na zajęciach poruszamy zagadnienia z zakresu: budowy i działania narządu głosu, higieny głosu, świadomości prawidłowego wydobycia dźwięku, umiejscowienia naturalnych rezonatorów. Dzięki obyciu na scenie i poddawaniu się ocenie innych uczeń uodpornia się na stres związany z wystąpieniami publicznymi. Młodzieży szczególnie polecamy realizację programu Rad Brytyjskich Królewskich szkół Muzycznych ABRSM, która od ponad stu lat wyznacza standardy w nauczaniu muzyki. Na zajęcia zapraszamy młodzież i osoby dorosłe, którym zależy na nauce u boku nauczyciela mającego styczność ze śpiewem od strony praktycznej, wszystkich którzy chcą profesjonalnie i kompleksowo przygotować się do egzaminów na wydział wokalny.

NIEPOWTARZALNA SZKOŁA

  • rekrutacja przez cały rok
  • brak ograniczeń wiekowych
  • indywidualne podejście do każdego ucznia
  • nowoczesne standardy nauczania
  • młoda, rzetelna kadra
  • komfortowe warunki do nauki
  • stałe terminy lekcji
  • możliwość odrabiania lekcji
  • darmowa, niezobowiązująca pierwsza lekcja
  • brytyjskie egzaminy muzyczne

NAUCZYCIELE

INSTRUMENTARIUM

Szkoła dostosowała sale dydaktyczne pod względem akustycznym i chętnie udostępnia swoim uczniom do samodzielnych ćwiczeń.

W salach ćwiczeń uczeń ma do dyspozycji pianino lub fortepian, które na bierząco są poddawane strojeniu.

TERMINY LEKCJI

Stały termin i godzina zajęć ustalane są podczas podpisania umowy. Prowadzimy lekcje 30 minutowe dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz 45 min i 60 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia indywidualne mogą odbywać się każdego dnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od godz 8.00-22.00 oraz w soboty 8.00-15.00 w miarę dyspozycyjności nauczycieli. Siatka zajęć grupowych ustalana jest na początku roku szkolnego.

Dokładamy wszelkich starań, aby rodzeństwo i rodziny, które uczą się w naszej szkole, miały zajęcia równolegle w tym samym czasie u różnych nauczycieli.

CERTYFIKAT ABRSM

Od 2013 roku szkoła umożliwia swoim uczniom przystąpienie do egzaminów muzycznych Associated Board of the Royal Schools of Music (ABRSM). Zdanie egzaminu opatrzone jest certyfikatem muzycznym rozpoznawalnym na całym świecie. Egzaminy odbywają się raz w roku w siedzibie szkoły w wyznaczonym terminie (czerwiec) przez komisję z Londynu. Stamtąd też przylatuje egzaminator przeprowadzający przesłuchanie które odbywa się w towarzystwie tłumacza.

Do egzaminu uczniowie przygotowują się każdego roku. Swoją chęć przystąpienia wspólnie z nauczycielem należy zgłosić do końca września.

CENNIK ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH

Indywidualne lekcje 30 minutowe dedykowane są dzieciom w wieku 4-6 lat.

1 x 30 minut tygodniowo

185 zł miesięcznie

2 x 30 minut tygodniowo

370 zł 350 zł miesięcznie

Indywidualne lekcje 45 minutowe dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i osób dorosłych.

1 x 45 minut tygodniowo

249 zł miesięcznie

2 x 45 minut tygodniowo

498 zł 469 zł miesięcznie

Możliwe są również lekcje 60 minutowe na specjalne życzenie klienta.

1 x 60 minut tygodniowo

340 zł miesięcznie

2 x 60 minut tygodniowo

680 zł 650 zł miesięcznie

CO MÓWIĄ NASI KLIENCI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje lekcja próbna?

Lekcja próbna jest całkowicie darmowa, trwa 30 minut

Jakie zobowiązania niesie za sobą udział w lekcji próbnej?

Lekcja próbna jest konfrontacją Państwa oczekiwań z naszą ofertą nie noszącą ze sobą żadnych zobowiązań. Po lekcji przedstawimy ofertę i odpowiemy na wszelkie pytania.

Czy na lekcjach śpiewamy z nut?

Na zajęciach poznajemy zagadnienia teoretyczne niezbędne do odczytywania zapisu nutowego, aby w pryszłości móc posługiwać się partyturą.

Czy dojeżdżacie do domu klienta?

Nie, lekcje odbywają się wyłącznie w szkole. W domu uczniowie praktykują zdobyte w szkole umiejętności. Taki model pracy sprawdza się najbardziej i jest przez nas zalecany.

Czy jest podpisywana umowa, jakie są jej szczegóły?

Proponujemy podpisanie umowy, posiada ona miesięczny okres wypowiedzenia. Szczegóły umowy omawiamy na miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Śpiew

Śpiew

Rytmika

Rytmika

Gitara

Gitara

Teroria

Teroria

Perkusja

Perkusja

Musical

Musical

Skrzypce

Skrzypce

ZGŁOSZENIE NA DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ

Wypełnij zgłoszenie a my skontaktujemy się w najszybciej jak to możliwe aby umówić dogodny termin lekcji próbnej.

Zapisy w naszej szkole trwają przez cały rok.

Twoje imię*

Telefon*

Imię ucznia*

przedział wiekowy ucznia*

wybierz interesujący przedmiot/-y zajęć indywidualnych