rytmika szczecin

RYTMIKA

Rytmika w Szkole Muzyki Artyz to inwestycja w harmonijny rozwój Twojego dziecka. Program realizowany na zajęciach został tak skonstruowany, aby dziecko swobodnie mogło się poruszać w muzycznej tematyce i miało z tego dużo radości. Prowadzimy zajęcia w trzech grupach wiekowych 1,5- 2 lat, 2-3 lat i grupa najstarsza 3 latki. Na dwóch pierwszych grupach rodzic czynnie uczestniczy w zajęciach, dzieci trzyletnie zapraszamy do samodzielnej zabawy w gronie kolegów. Dbając o komfort uczestników zajęć nasze grupy mają maksymalnie 8 osób, dlatego też nie ma możliwości biernego obserwowania dziecka przez osoby trzecie. Do grupy można dołączyć w trakcie trwania roku szkolnego w miarę wolnych miejsc. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

GRUPA RYTMICZNA 1,5-2 LATA

do 8 osób

zajęcia 30 min

pon. 16.15, śr.17.00, pt.16.15

Rytmika dla najmłodszych to zajęcia kierowane dla dzieci, które nigdy wcześniej nie miały okazji uczestniczyć w grupowych zajęciach muzycznych. Ponieważ jest to pierwsze tak bliskie zetknięcie się dziecka z muzyką pragniemy, aby zostało zapamiętane jak najlepiej. W tym celu stworzyliśmy wyjątkowy program edukacyjny, który ma na celu oswoić dziecko z dźwiękami i pozwala na radosne uczestniczenie w zajęciach. Rytmika w Artyz to zajęcia które pozwalają poznać muzykę wieloma zmysłami, przede wszystkim słuchem, ale także zmysłem dotyku i wzroku które dla harmonijnego rozwoju dziecka w tym wieku są niezbędne.

Nasza rytmika prowadzona jest przez zawodowych muzyków, którzy zawsze z chęcią i kompetencją odpowiedzą na każde zadane przez rodzica pytanie. Maluchy rozwijają swoją koordynację, swobodę ruchów, poznają co to jest i nauczą się rozróżniać wysokie i niskie tony, ruchowo zinterpretują zmiany agogiczne i artykulacyjne w utworze muzycznym. Nasza rytmika to zajęcia czysto muzyczne pozbawione elementów plastyki, która tak często jest wplatana w ten przedmiot.

GRUPA RYTMICZNA 2-3 LATA

do 8 osób

zajęcia 45 min.

pon.17:15, wt. 16:15, śr. 16:15 czw. 16:15 i 17:00, sob. 10:00

Rytmika dla 2 i 3 latków to zajęcia prowadzone także z czynnym udziałem opiekuna. Wprowadzane muzyczne zadania mają więcej elementów ruchowych tj. podskakiwanie, bieganie dlatego dzieci uczestniczące w zajęciach powinny mieć minimum dwa lata. Maluchy uczą się rozróżniać słuchowo wysokości dźwięków ich barwę i głośność. Uczą się piosenek i interpretują je ruchem. Oczywiście jest tez czas na odprężenie przy bańkach mydlanych, czy przy kojącym masażu wykonanym przez rodzica. Zajęcia prowadzone są blokami, przeplatanymi zabawami ruchowymi, tak aby dziecko nie odczuło dużego zmęczenia na koniec zajęć.

Zajęcia mają na celu wprowadzenie w muzyczny świat poprzez zabawę. Nauczyciel wspólnie z maluchami śpiewa, bawi się, słucha muzyki, uszy piosenek, rozwija poczucie rytmu i pulsu, ale także pokazuje otaczający nas świat. Dzieci wspólnie z opiekunem wykonują proste ćwiczenia gimnastyczne, układy choreograficzne do śpiewanych piosenek, zapoznają się z brzmieniem instrumentów typu tamburyno, bębenek, marakasy i uczą się na nich grać. Zajęcia przeplatane są krótkimi przerywnikami dla rozprężenia uwago maluszka. Zarówno w młodszej jak i starszej grupie każde nowe i dawniej wprowadzane pojęcie i ćwiczenie jest przypominane na bieżąco. Pozwala to na szybką adaptację i zrozumienie treści zajęć przez nowego członka grupy.

GRUPA RYTMICZNA 3-4 LATA

do 8 osób

zajęcia 45 min.

wt.17:00, czw.17:45, pt.17:30, sob.10:45

Rytmika dla przedszkolaków to zajęcia mające na celu harmonijny rozwój muzyczny dziecka. Stanowi nieocenioną bazę dla tych uczniów którzy w kolejnych latach pragną rozpocząć naukę gry na instrumencie jak i dla dzieci które przejawiają zainteresowanie muzyką. Wprowadzane pojęcia i ćwiczenia uczą dzieci poczucia rytmu, rozpoznawania utworów pod kątem melodii, agogiki, artykulacji i melodyki. Wszystkie ćwiczenia są wprowadzone w formie zabaw muzyczno-ruchowych.

Zajęcia prowadzone są w grupach 8 osobowych bez udziału opiekuna. Korzyści płynące z zajęć to m.in. pomoc w udoskonaleniu koordynacji ruchowej, która jest niezbędna w ewentualnej późniejszej nauce gry na instrumentach, kształtowanie wrażliwości muzycznej dziecka, rozwój sprawności oraz motoryki i precyzji ruchu, stymulacja pamięci słuchowo – wzrokowej. Ponadto dzieci uczą się obcowania oraz pracy w grupie oraz nabierają pewności siebie i poszerzają swoje muzyczne horyzonty.

NIEPOWTARZALNA SZKOŁA

 • rekrutacja przez cały rok
 • brak ograniczeń wiekowych
 • indywidualne podejście do każdego ucznia
 • nowoczesne standardy nauczania
 • młoda, rzetelna kadra
 • komfortowe warunki do nauki
 • stałe terminy lekcji
 • możliwość odrabiania lekcji
 • darmowa, niezobowiązująca pierwsza lekcja
 • brytyjskie egzaminy muzyczne

NAUCZYCIELE

TERMINY LEKCJI

Grupa 1,5-2 lata

 • poniedziałek godz.16.15,
 • środa godz. 17.00,
 • piątek godz. 16.15

Grupa 2-3 lata

 • poniedziałek, godz.17.15
 • wtorek, godz.16.15 (1 wolne miejsce)
 • środa, godz.16.15
 • czwartek, godz.16.15 i 17.00
 • sobota, godz.10.00 (1 wolne miejsce)

Grupa 3-4 lata

 • wtorek, godz.17.00 (brak miejsc)
 • czwartek, godz. 17.45
 • piątek, godz.17.30
 • sobota, godz.10.45 (1 wolne miejsce)

CENNIK ZAJĘĆ GRUPOWYCH

Zajęcia 30 minutowe dedykowane są dla grup 1,5-2 letnich dzieci

1 x 30 minut tygodniowo

65 zł miesięcznie

2 x 30 minut tygodniowo

129 zł miesięcznie

Zajęcia 45 minutowe dla grup 2-3 oraz 3-4 latków

1 x 45 minut tygodniowo

79 zł miesięcznie

2 x 45 minut tygodniowo

158 zł miesięcznie

CO MÓWIĄ NASI KLIENCI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy można zobaczyć jak przebiegają zajęcia?

Pierwsze zajęcia są darmowe i nie wiążą się z obowiązkiem podpisania umowy.

Jak przygotować się do zajęć?

Nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać.

Jaki strój obowiązuje na rytmice?

Najlepiej jest, aby rodzic i dziecko byli ubrani swobodnie z możliwością zdjęcia np. bluzy, czy swetra kiedy zrobi się cieplej podczas zajęć.

Jaki jest warunek uczestniczenia w zajęciach rytmiki?

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci, które już stabilnie same potrafią chodzić.

Czy jest podpisywana umowa, jakie są jej szczegóły?

Proponujemy podpisanie umowy, posiada ona miesięczny okres wypowiedzenia. Szczegóły umowy omawiamy na miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Śpiew

Śpiew

Rytmika

Rytmika

Gitara

Gitara

Teroria

Teroria

Perkusja

Perkusja

Musical

Musical

Skrzypce

Skrzypce

Strojenie pianin

Strojenie pianin

ZGŁOSZENIE NA DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ

Wypełnij zgłoszenie a my skontaktujemy się w najszybciej jak to możliwe aby umówić dogodny termin lekcji próbnej.

Zapisy w naszej szkole trwają przez cały rok.

Twoje imię*

Telefon*

Imię ucznia*

przedział wiekowy ucznia*