taniec balet boogie szczecin

ZAJĘCIA BALETOWE

Taniec daje wiele radości i niesie ze sobą szereg zalet dla dziecka. Poprzez ruch daje możliwość rozwoju fizycznego, poprawia i kształtuje koordynację, rozwija artystycznie oraz współgra w tworzeniu osobowości dziecka. Dzięki nauce świadomości swojego ciała dziecko staje się bardziej pewne siebie i śmiało idzie przez życie. Zajęcia taneczne pomagają także rozwinąć poczucie rytmu oraz znacznie umuzykalniają. Prowadzimy grupy wiekowe: 3-4 lata, 5-6 lat, 7-8 lat i 8-9 lat. Po ukończeniu 9 roku życia dziecko może podjąć naukę w jednej z zawodowych szkół baletowych i w przyszłości uzyskać dyplom tancerza. Na zajęcia zapraszamy także osoby dorosłe. Zajęcia baletowe w naszej szkole, prowadzi zawodowa tancerka, która swoja pasją stara się zarazić już od najmłodszych lat. W sposób przystępny dla dziecka prowadząca wprowadza poszczególne elementy takie jak np.pozycje rąk i nóg, aby zajęcia przyniosły oczekiwany przez rodzica efekt i rzeczywiście mogły się nazywać nauka baletu.

GRUPA TANECZNA 3-4 LATA

do 15 osób

zajęcia 45 min.

czw. 16:45, sob. 9:15

Dzieci w najmłodszej grupie uczą się współpracy w grupie, realizacji najprostszych poleceń nauczyciela oraz wykonują ćwiczenia które mają na celu naukę podstaw tańca klasycznego (balet), oraz gimnastyki, akrobatyki, tańca ludowego i historycznego. Wszystko to przy muzyce i dobrej atmosferze. Dzieci dwa razy w roku prezentują proste układy taneczne przy okazji ważnych dla nich wydarzeń np. dzień babci i dziadka, dzień mamy.

W zajęciach mogą brać udział dziewczynki i chłopcy. Warunkiem udziału jest brak dysfunkcji ruchowej, która uniemożliwia wykonywanie rutynowych ćwiczeń. Dołączyć do grupy można w czasie trwania kursu po uprzednim indywidualnym spotkaniem z prowadzącym i wyrażeniu jego zgody. Na zajęciach obowiązuje jednakowy strój dla wszystkich dzieci. Jest on udostępniany w ramach wpisowego.

GRUPA TANECZNA 5-6 LAT

do 15 osób

zajęcia 45 minut

czw. 17:45(brak miejsc), sob. 14:30

Dzieci w drugiej grupie także uczą się współpracy w grupie, realizacji prostych poleceń nauczyciela, starają się opanować łatwe układy choreograficzne oraz wykonują ćwiczenia które mają na celu naukę podstaw tańca klasycznego (balet), oraz gimnastyki, akrobatyki, tańca ludowego i historycznego. Zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze, która sprzyja rozwojowi i zapamiętywaniu poszczególnych pojęć.

Na zajęcia grupy drugiej mogą uczęszczać dzieci rozpoczynające naukę jak i kontynuujące ją. W zajęciach mogą brać udział dziewczynki i chłopcy. Warunkiem udziału jest brak dysfunkcji ruchowej, która uniemożliwia wykonywanie rutynowych ćwiczeń. Dołączyć do grupy można w czasie trwania kursu po uprzednim indywidualnym spotkaniem z prowadzącym i wyrażeniu jego zgody. Na zajęciach obowiązuje jednakowy strój dla wszystkich dzieci. Jest on udostępniany w ramach wpisowego.

GRUPY TANECZNE 7-8, 8-9 LAT

do 15 osób

zajęcia 60 min.

sob. 15:30 (nabór trwa)

Dzieci grupach III i IV w dalszym ciągu uczą się współpracy w grupie, wzajemnego partnerowania, udoskonalają plastykę ruchu. Realizują bardziej zaawansowane układy choreograficzne, stosują i reagują na specjalistyczne zwroty używane podczas tańca (dotyczące techniki). Dzieci uczą się podstaw tańca klasycznego (balet), oraz gimnastyki, akrobatyki, tańca ludowego i historycznego.

W grupach najstarszych zajęcia odbywają się raz, dwa lub trzy razy w tygodniu. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia ucznia i rodzica. W grupach tych mogą uczestniczyć dzieci rozpoczynające i kontynuujące naukę, chłopcy i dziewczynki. Warunkiem udziału jest brak dysfunkcji ruchowej, która uniemożliwia wykonywanie rutynowych ćwiczeń. Dołączyć do grupy można w czasie trwania kursu po uprzednim indywidualnym spotkaniem z prowadzącym i wyrażeniu jego zgody. Na zajęciach obowiązuje jednakowy strój dla wszystkich dzieci. Jest on udostępniany w ramach wpisowego.

GRUPA dla dorosłych

do 15 osób

zajęcia 60 min.

czw. 18:45

Wychodząc naprzeciw Państwa zapytaniom stworzyliśmy grupę taneczną dla dorosłych. Zajęcia przeznaczone są dla osób kochających balet i taniec. Dla tych którzy jako dzieci mieli styczność z tą sztuką jak i dla osób pragnących zgłębić tajniki tej sztuki. Jest to doskonała forma aktywności fizycznej, w której w przyjemny sposób spalamy zbędne kalorie. Na zajęciach obowiązuje wygodny strój pozwalający na wykonywanie ćwiczeń rozciągających. Grupa rusza od października, a dołączyć do niej można w dowolnym momencie w miarę wolnych miejsc.

NAUCZYCIELE

Zajęcia taneczne prowadzone są przez panią Olgę Kuźminę- Pietkiewicz, która jest tancerką, choreografem i pedagogiem. Ukończyła z tytułem magistra sztuki Szkołę Baletową w Kijowie. Jest nauczycielem tańca od 2006 roku. Obecnie tancerz-koryfej Opery na Zamku.

TERMINY LEKCJI

Grupa Kaczątka (3-4 lata) – czwartek godz. 16:45
Grupa Kurczaczki (3-4 lata) sobota godz. 9:15
Grupa Koliberki (3-4) lata sobota. 14:30
Grupa Motylki (5-6 lat) czwartek 17:30
Grupa Łabędzie (7-8 lat) sobota 15:30

Grupa dorosłych czwartek 18:15

Sala PRÓB

Lekcje tańca prowadzone są w dużej sali tanecznej z lustrami i wszystkimi niezbędnymi akcesoriami do realizacji zaplanowanych przez nauczyciela zagadnień.

CENNIK ZAJĘĆ GRUPOWYCH

Zajęcia 45 minutowe dla grup 3-4 oraz 5-6 latków

1 x 45 minut tygodniowo

99 zł miesięcznie

Zajęcia 60 minutowe dla grup 7-9 oraz dla dorosłych

1 x 60 minut tygodniowo

119 zł miesięcznie

CO MÓWIĄ NASI KLIENCI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy można zobaczyć jak przebiegają zajęcia?

Pierwsze zajęcia są darmowe i nie wiążą się z obowiązkiem podpisania umowy.

Jak przygotować się do zajęć?

Nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać.

Jaki strój obowiązuje na lekcjach tańca?

Wszystkie grupy baletowe posiadają jednakowe stroje zakupione przez szkołę z ramach wpisowego. Prosimy o nie kupowanie kostiumu we własnym zakresie.

Jaki jest warunek uczestniczenia w zajęciach baletowych?

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci, które ukończyły trzeci rok życia, potrafią się przez chwilę skupić i nie wymagają ciągłej opieki rodzica.

Czy zajęcia są prowadzone hobbystycznie, czy ukierunkowane na zawodostwo?

Zależy nam, aby dzieci nauczyły się podstaw techniki baletowej. Dlatego nauczyciel realizuje proste zagadnienia troszcząc się przy tym o zachowanie odpowiedniej formy zabawy.

Czy jest podpisywana umowa, jakie są jej szczegóły?

Proponujemy podpisanie umowy, posiada ona miesięczny okres wypowiedzenia. Szczegóły umowy omawiamy na miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Śpiew

Śpiew

Rytmika

Rytmika

Gitara

Gitara

Teroria

Teroria

Perkusja

Perkusja

Musical

Musical

Skrzypce

Skrzypce

Strojenie pianin

Strojenie pianin

ZGŁOSZENIE NA DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ

Wypełnij zgłoszenie a my skontaktujemy się w najszybciej jak to możliwe aby umówić dogodny termin lekcji próbnej.

Zapisy w naszej szkole trwają przez cały rok.

Twoje imię*

Telefon*

Imię ucznia*

przedział wiekowy ucznia*

wybierz interesujący przedmiot/-y zajęć indywidualnych